POSZUKIWANY ŚWIADEK POTRĄCENIA PSA!

EDIT:Pies odebrany przez właścicieli.

W miejscowości Baniocha tuż obok Piaseczna pod Warszawą. Skrzyżowanie ulic Puławska z Dąbrówki.
Godzina 20:30 w piątek 18 maja br. Młoda para w samochodzie typu jeep potrąciła psa, niestety bez większego zainteresowania odjechali z miejsca zdarzenia, nie udzielając psu obowiązkowej niezbędnej pomocy! Rannym psem zainteresowała się przechodząca obok kobieta z psem oraz kierowca BMW – świadkowie zdarzenia, których pilnie poszukujemy! Na szczęście chwilę później przejeżdżaliśmy oznakowanym samochodem OTOZ Animals Inspektorat Warszawa i szybko przewiozłyśmy psa do Klinika Weterynaryjna WETMEDYKA24w Konstancinie Jeziorna. Poszukujemy dwójki ludzi, którym los potrąconego psa nie był obojętny (niestety pies potrzebował pilnej konsultacji weterynaryjnej i jedynie przekazaliśmy kobiecie ulotkę z prośbą o szybki kontakt, który jeszcze nie nastąpił) jak i sprawcę potrącenia! Prosimy o kontakt: 882733232 lub w wiadomości prywatnej  albo z OTOZ Animals Inspektorat Warszawa tel. 723-300-200, mail: biuro@otoz-warszawa.pl

PS pies bez chipa i obroży, nazwany przez nas Abi na razie ma się dobrze, zostaje kolejną dobę w klinice. Jest bardzo mocno wystraszony.

USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt:

Według art. 25 ustawy, prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb, o których mowa w art. 33 ust. 3 – tj.:

– lekarza weterynarii,
– członka Polskiego Związku Łowieckiego,
– inspektora organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt,
– funkcjonariusza Policji, straży ochrony kolei, straży gminnej, Straży Granicznej,
– pracownika Służby Leśnej lub Służby Parków Narodowych,
strażnika Państwowej Straży Łowieckiej, strażnika łowieckiego lub strażnika Państwowej Straży Rybackiej

– bowiem tylko te osoby, mogą stwierdzić potrzebę bezzwłocznego uśmiercenia zwierzęcia, w celu zakończenia jego cierpień.

Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara aresztu lub grzywna, a gdy sprawa trafi do sądu, może zostać orzeczona nawiązka w wysokości do 1.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt (art. 37 ust. 1 i 4 ustawy).

Aktualności, Interwencje 19 maja 2018