Adopcja zwierząt

Sprawdź listę psów i kotów, czekających w domach tymczasowych. Część z nich na prawde potrzebuje PILNEJ adopcji

 

Czy warto adoptować psa lub kota?

Dzięki adopcji zyskujesz dozgonną miłość i wierność zwierzaka, a takiej przyjaźni nie kupisz za żadne pieniądze. Adoptowane zwierzaki chętniej okazują wdzięczność, a Ty dodatkowo pomagasz dając miejsce innemu czekającemu psu/kotu.

Czy w adopcji są tylko starsze i chore zwierzęta?

Podczas interwencji odbieramy głównie młode zwierzęta, choć zdarzają się również 8-9 latki ale i też młode. Jednym z naszych działań jest opieka weterynaryjna, aby startać się przygotować zwierzę dla Domu Stałego.

 

Na naszej stronie znajdziesz informacje o naszych zwierzakach, czekających na dom jak i uzyskasz dodatkowe informacje w sprawie procedur adopcyjnych dla OTOZ Animals Warszawa

Adopcja bezdomnego psa lub kota jest decyzją mającą wpływ na nowego właściciela, jego rodzinę. Jednak najważniejsze to, że zmienia życie zwierzęcia. Otrzymuje ono szansę na życie godne i pozbawione cierpienia. Należy mieć na uwadze, że czeka Ciebie dużo pracy nad jego zaufaniem. Przyczyną nieufności i strachu jest trauma, którą zwierzę przeszło w swoim życiu. Mogą pojawić się zaburzenia zachowania, które można zmienić pod okiem behawiorysty i przy dużej dozie cierpliwości. Przeważnie dotychczasowa bezdomność zwierzaka jest wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania jego poprzedniego właściciela. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy bezdomność zwierzęcia jest wynikiem śmierci opiekuna.

Adopcja bezdomniaka powinna być decyzją przemyślaną i odpowiedzialną. Zanim zacznie się szukać psa lub kota w schroniskach czy na różnych portalach społecznościowych, należy dobrze się zastanowić, czy ta decyzja nie skrzywdzi go.

 

W przemyśleniach adopcyjnych należy odłożyć na bok emocje i dokładnie przemyśleć: jak wygląda rozkład dnia domowników, czy warunki lokalowe pozwalają na posiadanie zwierzęcia, jeśli tak, to jak duże to zwierzę może być, czy ktoś z domowników nie ma alergii na sierść, czy jest możliwość zapewnienia opieki nad zwierzęciem w czasie wyjazdu na urlop lub choroby opiekuna, czy domownicy są gotowi na spędzenie 10-15 lat z jednym psem lub kotem, czy w przypadku choroby zwierzęcia właściciel jest w stanie poświęcić dla niego wszystko, aby zapewnić mu powrót do zdrowia.