Adopcja zwierząt

Los każdego zwierzęcia, które uratowaliśmy, leży nam bardzo na sercu. Poświęcamy wiele czasu, energii, uczuć i pieniędzy na ich leczenie, wyżywienie oraz pielęgnację. Dlatego czujemy się odpowiedzialni za ich dalsze życie. Podejmując decyzję o adopcji musimy upewnić się, że osoby, których przecież w ogóle nie znamy, zapewnią tym już raz pokrzywdzonym przez los istotom bezpieczne schronienie i szczęśliwe życie.

Dzięki adopcji zyskujesz dozgonną miłość i wierność zwierzaka, a takiej przyjaźni nie kupisz za żadne pieniądze. Adoptowane zwierzaki chętniej okazują wdzięczność, a Ty dodatkowo pomagasz, dając miejsce innemu czekającemu czworonogowi. Sprawdź listę psów i kotów czekających w domach tymczasowych!

Adopcja bezdomnego psa lub kota jest decyzją mającą wpływ na nowego właściciela i jego rodzinę. Jednak najważniejszym jest to, że zmienia życie zwierzęcia. Otrzymuje ono szansę na życie godne i pozbawione cierpienia. Należy mieć na uwadze, że czeka Ciebie dużo pracy nad jego zaufaniem. Przyczyną nieufności i strachu jest trauma, którą zwierzę przeszło w swoim życiu. Mogą pojawić się zaburzenia zachowania, które można zmienić pod okiem behawiorysty i przy dużej dozie cierpliwości. Przeważnie dotychczasowa bezdomność zwierzaka jest wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania jego poprzedniego właściciela. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy bezdomność zwierzęcia jest wynikiem śmierci opiekuna.

Staramy się, by każdy podopieczny, którego oddajemy do nowego domu, był zachipowany, odrobaczony, zaszczepiony i w miarę możliwości wysterylizowany/wykastrowany. Jeżeli jest za młody, umawiamy się na późniejszy termin – zgoda na kastrację jest podstawowym warunkiem adopcji. Musisz się liczyć z wizytą przedadopcyjną i poadopcyjną – chcemy być pewni, że zwierzę będzie miało u Ciebie dobrze. To też czas, w którym możesz nam opowiedzieć o ewentualnych wątpliwościach czy możliwych problemach z futrzakiem –  postaramy się pomóc!

By adoptować zwierzaka, wypełnij ankietę przedadopcyjną

Po otrzymaniu i przejrzeniu wypełnionego formularza (jeśli nie będzie przeciwskazań) skontaktujemy się z Tobą i omówimy kolejne kroki.