Przekaż 1%

Pomóż nam pomagać! Wypełniając swój PIT wpisz w rubrykę 123 nasz numer Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000069730 koniecznie z dopiskiem Inspektorat WARSZAWA (wtedy pieniądze zostaną przekazane na konto naszego inspektoratu). Rozlicz swój PIT już teraz. Pobierz nasz bezpłatny program: >KLIKNIJ TUTAJ<.

Dzięki środkom pochodzącym z 1% podatku możemy co roku:

  • skutecznie reagować na niehumanitarne traktowanie zwierząt i leczyć chore zwierzęta,
  • tworzyć nowe oddziały naszego inspektoratu reagującego tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda
  • walczyć o poprawę losu zwierząt gospodarskich, traktowanych często wyłącznie jak rzecz.

Dzięki Waszej pomocy:

  • tylko w 2017r. OTOZ Animals Inspektorat Warszawa przeprowadził blisko 500 interwencji! Dotyczyły one psów, kotów, a także agam, papug, saren, koni, krów, kóz i żółwi,
  • kupujemy dla naszych podopiecznych dobrą karmę, leki, szczepionki, nowe ocieplone budy
  • finansujemy zabiegi weterynaryjne ratujące życie bezdomnym zwierzętom po wypadkach komunikacyjnych oraz uratowanym podczas naszych interwencji,
  • zmieniamy los psiaków podwórzowych, często przetrzymywanych całe życie na krótkich łańcuchach,
  • reprezentujemy pokrzywdzone zwierzęta przed sądem,
  • to dzięki Wam inspektorzy OTOZ Animals regularnie reagują w przypadkach złego traktowania zwierząt!

Zwracamy uwagę również na dobrostan zwierząt gospodarskich. Udaje nam się ratować zwierzęta z gospodarstw rolnych, w wielu przypadkach sprawy znajdują swój finał w sądzie. Jako oskarżyciel posiłkowy systematycznie uczestniczymy w sprawach karnych o przestępstwa przeciwko humanitarnej ochronie zwierząt, zwłaszcza związanych z naszymi interwencjami.

Prowadzimy zajęcia edukacyjne, regularnie odwiedzamy warszawskie szkoły i tłumaczymy dzieciom, że choć zwierzęta nie mówią, to ból i strach odczuwają dokładnie tak samo jak my! Rozwijamy empatię u najmłodszych i uczymy dobrych postaw wobec zwierząt.

Nasz udział w pracach komisji sejmowych zaowocował przyjęciem przez Sejm nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Walcząc o zmianę polskiego prawa dotyczącego ochrony zwierząt, podejmujemy różne inicjatywy i bierzemy udział w protestach.

W 2017 r. OTOZ Animals w całej Polsce uratował i znalazł domy dla 5226 psiaków i 2561 kotów oraz 172 innych gatunków, a także przeprowadził 3375 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Ponadto OTOZ Animals w Polsce prowadzi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Oświęcimiu, Ostródzie, Słupsku oraz Dąbrówce koło Wejherowa. Obecnie pod  opieką OTOZ Animals Polska znajduje się ponad dwa tysiące zwierząt. Udało się uzyskać 38 wyroków skazujących w stosunku do osób znęcających się nad zwierzętami.

Dziękujemy za pomoc. Liczymy na dalsze wsparcie, które świadczy o wrażliwości na potrzeby cierpiących zwierząt.