Przekaż 1,5%

Twoje 1,5% zmienia ich życie na lepsze! Dzięki wsparciu darczyńców, od kilku lat warszawski Inspektorat OTOZ Animals ratuje zwierzęta w potrzebie. Twoja darowizna to realna pomoc. Wszystkie zwierzęta zasługują na szacunek, bezpieczeństwo i miłość. Wspólnie możemy więcej – pomóż nam pomagać!

Jak to zrobić? To proste! Podaj KRS 0000069730 w rozliczeniu rocznym PIT. Jeżeli chcesz, by Twoje wsparcie trafiło właśnie do nas, w rubryce “cel szczegółowy” wpisz „Inspektorat Warszawa” – wtedy pieniądze zostaną przekazane na konto naszego Inspektoratu.

Dzięki Waszej pomocy:

  • tylko w 2017 roku OTOZ Animals Inspektorat Warszawa przeprowadził blisko 500 interwencji! Dotyczyły one psów, kotów, a także agam, papug, saren, koni, krów, kóz i żółwi;
  • kupujemy dla naszych podopiecznych dobrą karmę, leki, szczepionki, nowe ocieplone budy;
  • finansujemy zabiegi weterynaryjne ratujące życie bezdomnym zwierzętom po wypadkach komunikacyjnych oraz uratowanym podczas naszych interwencji;
  • zmieniamy los psiaków podwórzowych, często przetrzymywanych całe życie na krótkich łańcuchach;
  • reprezentujemy pokrzywdzone zwierzęta przed sądem;
  • to dzięki Wam Inspektorzy OTOZ Animals regularnie reagują w przypadkach złego traktowania zwierząt!

Zwracamy uwagę również na dobrostan zwierząt gospodarskich. Udaje nam się ratować zwierzęta z gospodarstw rolnych, w wielu przypadkach sprawy znajdują swój finał w sądzie. Jako oskarżyciel posiłkowy systematycznie uczestniczymy w sprawach karnych o przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, zwłaszcza związanych z naszymi interwencjami.

Prowadzimy zajęcia edukacyjne, regularnie odwiedzamy warszawskie szkoły i tłumaczymy dzieciom, że choć zwierzęta nie mówią, to ból i strach odczuwają dokładnie tak samo jak my! Rozwijamy empatię u najmłodszych i uczymy dobrych postaw wobec zwierząt.

Nasz udział w pracach komisji sejmowych zaowocował przyjęciem przez Sejm nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Walcząc o zmianę polskiego prawa dotyczącego ochrony zwierząt, podejmujemy różne inicjatywy i bierzemy udział w protestach.

W 2017 r. OTOZ Animals w całej Polsce uratował i znalazł domy dla 5226 psiaków i 2561 kotów oraz 172 innych gatunków, a także przeprowadził 3375 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Ponadto OTOZ Animals w Polsce prowadzi schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim, Elblągu, Oświęcimiu, Ostródzie, Słupsku oraz Dąbrówce koło Wejherowa. Obecnie pod  opieką OTOZ Animals Polska znajduje się ponad dwa tysiące zwierząt. Udało się uzyskać 38 wyroków skazujących w stosunku do osób znęcających się nad zwierzętami.

Wahasz się, komu w tym roku przekazać swoje 1,5% podatku? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej działalności? A może chciałbyś wstąpić w nasze szeregi? Napisz do nas! biuro@otoz-warszawa.pl