Opuszczone agamy, rybki i chomiki

Interwencja za interwencją a w nich coraz dziwaczniejsze stwory. Dzisiaj jak zwykle zaczęło się zwyczajnie: mail, telefon, wyjazd. A jednak… nie tak zwyczajnie. Interwencja nr 60/2016 to dwie porzucone agamy brodate, rybki pływające w zieleninie, brak kota (uchylone okno) oraz chomiki (w tym dwa już po tamtej stronie tęczy, a jeden walczący o życie). Na oko dwa tygodnie temu “opiekun” odpuścił sobie opiekę nad menażerią. Chomiczek nie chciał odejść od poidła tak był spragniony. “Brodacze” odwodnione, niedożywione i pozbawione słońca przez dwa tygodnie, bo kaloryferki były wyłączone, a okno otwarte. Zwierzaki zawieźliśmy do weterynarza na oględziny i w celu wystawienia opinii i zaleceń.

Zwierzaki są już bezpieczne w dobrych, kochających domach tymczasowych, a my w papierach – ponieważ zabieramy się do pisania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pomóżcie Nam Pomagać. Wpłać darowiznę. Nasz numer konta to: 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 (bank BGŻ). Pamiętaj! Liczy się każda złotówka.

Aktualności, Interwencje 7 kwietnia 2016