Wstydź się Rumunio! 21.09.13 pikieta na pl. Zamkowym przeciwko masowemu mordowaniu psów

21.09.2013 po raz drugi odbyła się pikieta, przeciwko masowemu mordowaniu psów w Rumunii, zorganizowana przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa oraz Dorotę Zielińską. Tym razem spotkaliśmy się na Pl. Zamkowym. Wspólnie sprzeciwialiśmy się działaniom rumuńskiego rządu, który 25.09.2013 poprzez glosowanie chce wprowadzić ustawę o legalnym zabijaniu bezdomnych psów na terenie swojego kraju. Sytuacja w tym państwie zaczęła wymykać się spod kontroli, ponieważ, jak wynika z doniesień, hycle dopuszczają się nawet wtargnięć na tereny prywatne i zabierają nierasowe psy ch właścicielom.

Mamy wpływ na decyzję Trybunału – podpisz petycję, aby sprzeciwić się psiemu holokaustowi w Rumunii. PETYCJA

Rumunia od 2007 roku jest członkiem Unii Europejskiej. Takie działania są niedopuszczalne w kraju członkowskim i nie wolno nam pozostać na to obojętnymi. Zwierzęta są zabijane masowo w niehumanitarny sposób, a działania te dodatkowo są nieudolne, ponieważ liczba bezdomnych psów w Rumunii stale rośnie. Nie zabijanie a sterylizacja jest rozwiązaniem dla tego kraju.

Demonstrację uświetniła swoją osobą Pani Zofia Czerwińska wraz ze swoim psem Dżekiem a także przedstawiciele organizacji Empatia oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za obecność. Szczególnie naszym czteronożnym przyjaciołom, wśród których był jeden pies z Rumunii.

Serdecznie polecamy także przeczytanie artykułu Szymona Hołowni dostępnego tutaj
oraz do wysłuchania audycji Ewy Podolskiej w radiu TOK FM na temat rumuńskiego bojkotu psów: radio TOK fm

Heniek, czyli pies uratowany z rumuńskiego piekła, oraz zasłużony całus dla jego wybawiciela!

Protestowali z nami nasi psi przyjaciele.

Akcje i incjatywy, Aktualności 18 września 2013