Sylwestrowy Patrol Animalsów – rozpoczynamy przygotowania do nocy, która jest koszmarem dla zwierząt

Sylwestrowy Patrol Animalsów w Warszawie i w województwie pomorskim będzie jeździł w nocy z 31 grudnia 2023 na 1 stycznia 2024, reagując na sygnały dotyczące wystraszonych hukiem petard i fajerwerków zwierząt. Zwierząt, które w stresie i w popłochu giną tysiącami, znajdując śmierć pod kołami samochodów lub gubiąc się, nie odnajdują już drogi do domu.Zaczynają się najtrudniejsze dni w roku, nie tylko dla naszych milusińskich, ale również dla dzikich zwierząt. Petardy i fajerwerki służące rozrywce człowieka powodują śmierć wielu bezbronnych istot.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z dramatu zwierząt, dlatego apelujemy, abyście zrezygnowali z fajerwerków lub przynajmniej ograniczyli ich ilość! Jednocześnie, by pomóc zwierzakom, organizujemy akcję Sylwestrowy Patrol Animalsów.

Czym jest Sylwestrowy Patrol Animalsów?

Jest to koordynowana przez OTOZ Animals inicjatywa społeczna polegająca na pomocy zwierzętom wystraszonym hukiem petard i wystrzałów fajerwerków w sylwestrową noc. 

Naszym działaniem chcemy wesprzeć służby odpowiedzialne za zabezpieczenie uciekających zwierząt, które w tę noc będą miały wyjątkowo dużo pracy.

Kiedy odbędzie się Sylwestrowy Patrol Animalsów?

Załogi Sylwestrowego Patrolu Animalsów będą dyżurować w Warszawie od godz. 19:00 (31 grudnia 2023) do godz. 3:00 rano (1 stycznia 2024)

W województwie pomorskim patrol będzie jeździł od godz. 21:00 (31 grudnia 2023) do godz. 3:00 (1 stycznia 2024).

Sylwestrowy Patrol Animalsów w Warszawie – dołącz do akcji!

Aby sprawniej pomóc wystraszonym zwierzętom, zapraszamy do udziału w akcji osoby z różnych dzielnic Warszawy! W patrolu może wziąć  udział każdy, kto nie śpi w Sylwestra i dysponuje samochodem, aby możliwie szybko dojechać na miejsce poszukiwań zwierzęcia. Nie musisz rezygnować z sylwestrowej zabawy – wystarczy kilka godzin, aby zrobić coś dobrego dla zwierząt i pomóc we wspólnej akcji.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Wypełnij formularz: https://forms.gle/vdHWaWzeLtR16AKH8. Po przeanalizowaniu zgłoszenia, na podany w ankiecie adres e-mail wyślemy szczegółową instrukcję, jak przygotować się do akcji.

Sylwestrowy Patrol Animalsów

Akcje i incjatywy, Aktualności 27 grudnia 2023