Stop Yulin 2018!

21-ego czerwca w Chinach rozpoczyna się coroczny, barbarzyński festiwal psiego mięsa – Yulin Dog Meat Festival. Festiwal ten nazywany jest świętem, ale jak można nazwać świętem dni, podczas których zwierzęta są dręczone, maltretowane i tracą życie w tak okrutny sposób?

W pacyfistycznym świecie nie ma i nie powinno być przyzwolenia ani na azjatyckie, ani na europejskie miejsca kaźni, w których dzień i noc w ogromnych cierpieniach tracą życie miliony zwierząt.

Spotkajmy się 17-ego czerwca o godz. 11.00 na Pl. Zamkowym w Warszawie i wyraźmy swój sprzeciw wobec rzezi psów i kotów w Yulin.

Mamy w sobie olbrzymi potencjał, więc przekujmy go na działanie, bądźmy ich głosem! Zakończmy to okrutne barbarzyństwo i ogromne cierpienie tamtejszych zwierząt.

Niech przyświecają nam słowa byłego więźnia Dachau, pacyfisty i pisarza Edgara Kuper-Kobrwitza:
“Dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy mi nikt nie przysparza cierpień, miałbym przysparzać cierpień lub pozwalać na sprawianie cierpień innym stworzeniom? Dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nikt mnie nie rani i nie zabija, miałbym ranić lub zabijać inne żywe stworzenia lub pozwalać by były ranione lub zabijane ze względu na mnie?”

Z Pl. Zamkowego przejdziemy wspólnie przed Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej. Informacja o trasie przemarszu już wkrótce.

Akcje i incjatywy, Aktualności 24 maja 2018