Spotkanie edukacyjne w Zespołe Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie

W dniu 10 grudnia 2014 roku spotkaliśmy się z młodzieżą Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych Nr.1 w Warszawie. W prezentacji udział wzięli inspektor Katarzyna Michalak, inspektor Justyna Makowiecka (uczennica Zespołu Szkół) oraz inspektor Włodzimierz Doroszkiewicz. Kasia Michalak opowiadała o rasach psów wywodzących się w pierwszej linii od wilka, o psach „północy”, o ich pochodzeniu, ich chęci do pracy oraz o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby taki pies czuł się dobrze w naszym towarzystwie. Przedstawiła swoją podopieczną o imieniu Happy (Alaskan Malamute), Happy zaś dumnie prezentowała niesamowite połączenie urzekającego, prymitywnego typu urody kojarzącego się z dzikim wilkiem, a zarazem nieprzeciętny łagodny i przyjacielski charakter w stosunku do człowieka.

Opowiadaliśmy o naszej pracy i na czym ona polega. O tym, że wszyscy jesteśmy wolontariuszami i że to, co robimy, robimy z chęci pomagania zwierzętom. Podczas prezentacji inspektor Włodzimierz Doroszkiewicz opowiadał o „Pięciu Wolnościach” ilustrując je przykładami z naszych interwencji.

Młodzież brała czynny udział w prezentacji zadając pytania dotyczące prowadzonych interwencji oraz oczywiście „jak zostać inspektorem”. Po prezentacji młodzież przekazała dla naszych psich i kocich podopiecznych karmę. Serdecznie dziękujemy za spotkanie. Cieszymy się na następne, gdyż już dostaliśmy zaproszenie do odwiedzenia kolejnej z klas Zespołu Szkół – przyjedziemy na pewno.

 

Aktualności, Edukacja 13 grudnia 2014