PSYlwestrowyPATROL

#PSYlwestrowyPATROL – pod taką nazwą ruszamy w tym roku z sylwestrową akcją społeczną! Przez całą sylwestrową noc będziemy ratować zwierzęta, które spłoszyły się na skutek wystrzałów petard na terenie Warszawy przyległych gmin. Będziemy działać tylko i wyłącznie non-profit. W zeszłym roku udało nam się pomóc kilkunastu zwierzętom! Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!

Telefon alarmowy #PSYlwestrowyPATROL
723 300 200
(w sylwestrową noc w godz. 18:00-6:00)


Czym jest PSYlwestrowyPATROL?
Jest to oddolna akcja społeczna, polegająca na pomocy zwierzętom spłoszonym w skutek wystrzałów petard. Jak będzie wyglądać schemat naszych działań? To proste:
1) Przyjęcie telefonicznego zgłoszenia przez wolontariusza OTOZ Animals, który będzie dyżurować przez całą noc.
2) Wysłanie w miejsce zgłoszenia wolontariackiej załogi interwencyjnej.
3) Udzielenie pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, zabezpieczenie zwierzęcia, odczytanie chipa.
4) Kontakt z właścicielem zwierzęcia, a w przypadku jego braku, transport zwierzęcia do schroniska (w przypadku Warszawy jest to Schronisko na Paluchu).


Akcja jest non-profit.
Nie mamy podpisanych żadnych umów na “hyclowanie”. Działamy non-profit. Naszym działaniem chcemy pomóc również służbom odpowiedzialnym za zabezpieczenie uciekających zwierząt, które w tę noc będą miały wyjątkowo dużo pracy. Będziemy również w kontakcie z Patrolem EKO Straży Miejskiej, klinikami weterynaryjnymi oraz innymi organizacjami, które w tę noc będą pełnić dyżury.

Ile czasu będzie trwać akcja?
Nasza akcja będzie trwać od godz. 18:00 (31 grudnia 2021) do godz. 6:00 rano (1 stycznia 2022).

Jak akcja będzie wyglądać w praktyce?
Po otrzymaniu zgłoszenia na nasz numer alarmowy, operator OTOZ Animals przekaże lokalizację zwierzęcia najbliższemu wolontariuszowi, a jego zadaniem będzie wstępne zabezpieczenie zwierzęcia do czasu przybycia załogi OTOZ Animals.

Dołącz do nas i pomagaj razem z nami! Innymi słowy – lepsze małe działanie, niż wielkie współczucie.

#warszawa #sylwester #niestrzelamwsylwestra #ratujmyzwierzaki

Aktualności, Bez kategorii, Interwencje 28 grudnia 2021