PSYlwestrowyPATROL

#PSYlwestrowyPATROL – pod taką nazwą ruszamy w tym roku z sylwestrową akcją społeczną! Przez całą sylwestrową noc będziemy ratować zwierzęta, które spłoszyły się na skutek wystrzałów petard na terenie Warszawy przyległych gmin. Będziemy działać tylko i wyłącznie non-profit. W zeszłym roku udało nam się pomóc kilkunastu zwierzętom! Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!

Telefon alarmowy #PSYlwestrowyPATROL
723 300 200
(w sylwestrową noc w godz. 18:00-6:00)


Bez Ciebie się nie uda! Dołącz do nas lub wpłać darowiznę!
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/psylwestrowypatrol

Czym jest PSYlwestrowyPATROL?
Jest to oddolna akcja społeczna, polegająca na pomocy zwierzętom spłoszonym w skutek wystrzałów petard. Jak będzie wyglądać schemat naszych działań? To proste:
1) Przyjęcie telefonicznego zgłoszenia przez wolontariusza OTOZ Animals, który będzie dyżurować przez całą noc.
2) Wysłanie w miejsce zgłoszenia wolontariackiej załogi interwencyjnej.
3) Udzielenie pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, zabezpieczenie zwierzęcia, odczytanie chipa.
4) Kontakt z właścicielem zwierzęcia, a w przypadku jego braku, transport zwierzęcia do schroniska (w przypadku Warszawy jest to Schronisko na Paluchu).

Jak się zgłosić do akcji?
Wypełnij ankietę. Po przeanalizowaniu zgłoszenia, na podany w ankiecie adres e-mail wyślemy szczegółową instrukcję, jak przygotować się do akcji.

Kto może dołączyć?
Każdy, kto nie śpi w Sylwestrową Noc i dysponuje samochodem, aby możliwie szybko dojechać na miejsce poszukiwań zwierzęcia. Nie musisz rezygnować z sylwestrowej zabawy – wystarczy kilka godzin, aby zrobić coś dobrego dla zwierząt i pomóc we wspólnej akcji.

Akcja jest non-profit.
Nie mamy podpisanych żadnych umów na „hyclowanie”. Działamy non-profit. Naszym działaniem chcemy pomóc również służbom odpowiedzialnym za zabezpieczenie uciekających zwierząt, które w tę noc będą miały wyjątkowo dużo pracy. Będziemy również w kontakcie z Patrolem EKO Straży Miejskiej, klinikami weterynaryjnymi oraz innymi organizacjami, które w tę noc będą pełnić dyżury.

Ile czasu będzie trwać akcja?
Nasza akcja będzie trwać od godz. 18:00 (31 grudnia 2019) do godz. 6:00 rano (1 stycznia 2019). Aby włączyć się do akcji wystarczy kilka godzin – nie trzeba się zgłaszać na całą noc.

Jak akcja będzie wyglądać w praktyce?
Po otrzymaniu zgłoszenia na nasz numer alarmowy, operator OTOZ Animals przekaże lokalizację zwierzęcia najbliższemu wolontariuszowi, a jego zadaniem będzie wstępne zabezpieczenie zwierzęcia do czasu przybycia załogi OTOZ Animals. Wszystkie osoby zaangażowane w akcję będą udostępniać swoją pozycję na Google Maps (widoczną wyłącznie dla operatora OTOZ Animals). Osoby zaangażowane w akcję będą widziały na bieżąco miejsca i statusy interwencji na mapie Google. Wszystkie patrole będą miały ze sobą łączność głosową i pisemną za pomocą mobilnego komunikatora Zello, na specjalnym zamkniętym kanale w aplikacji. Wszelkie szczegóły techniczne wyślemy po zgłoszeniu się do akcji na maila.

Dołącz do nas i pomagaj razem z nami! Innymi słowy – lepsze małe działanie, niż wielkie współczucie.

#warszawa #sylwester #niestrzelamwsylwestra #ratujmyzwierzaki

Aktualności, Bez kategorii, Interwencje 28 grudnia 2019