Nastolatki i gołąb

W dniu wczorajszym w godzinach późno popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące znęcania się nad gołębiem w samym centrum Warszawy (dziedziniec przed centrum handlowym Złote Tarasy). Zareagowaliśmy natychmiast. Nasz patrol interwencyjny udał się na miejsce potencjalnego popełnienia przestępstwa. Udało nam się dotrzeć do świadków, którzy widzieli lub słyszeli o całym zajściu. Następnie złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I. Na podstawie art. 39 Ustawy o ochronie zwierząt, OTOZ Animals Inspektorat Warszawa będzie wykonywać prawa pokrzywdzonego. Ponadto odwiedziliśmy w dniu dzisiejszym szkoły, do których uczęszczają nastolatki, rozmawiając z dyrekcją i pedagogami. Jesteśmy również w kontakcie z jednym z rodziców nieletniej. OTOZ Animals dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić motywy, jakimi kierowali się sprawcy. Na bieżąco gromadzimy również informacje, które pomogą organom ścigania w wyjaśnieniu całego zajścia. Prosimy Was o wstrzemięźliwość w używaniu słów powszechnie uważanych za obraźliwe i nawołujących do nienawiści.

Nauka jest jedna dla nas wszystkich – reagujmy na krzywdę zwierząt. Niezależnie, czy jesteśmy przechodniami, którzy widzą takie zachowanie, rodzicami, nauczycielami, czy kolegami – każdy z nas musi reagować w obronie zwierząt i dawać dobry przykład troski o braci mniejszych.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, wpłać darowiznę na numer konta – 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 (bank BGŻ) lub wesprzyj jedną z naszych zbiórek na pomagam.pl
https://pomagam.pl/lunarehabiblitacja

Aktualności, Interwencje 19 czerwca 2018