Kolejny dzień, kolejny przykry widok…

W dniu wczorajszym nasza załoga interwencyjna, która wracała późnym wieczorem po pomyślnie zakończonej interwencji do domu, natrafiła na wypadek komunikacyjny z udziałem kota. Okazało się, że prowadzący pojazd potrącił kota i nie zatrzymał się, aby udzielić mu pomocy. Kotu resztkami sił udało się przeczołgać na pas zieleni, gdzie zauważyli go przypadkowi ludzie – ludzie o wielkim serduchu. Starali się oni zabezpieczyć zwierzę przed dalszymi urazami oraz powiadomili Straż Miejską. Los sprawił, że byliśmy pierwsi i natychmiast przetransportowaliśmy kota do najbliższej, całodobowej kliniki weterynaryjnej. Dzięki szybkiej reakcji pani doktor oraz naszej wolontariuszki-ratowniczki weterynaryjnej, kot przeżył i powoli wraca do zdrowia, chociaż w pierwszej chwili jego stan oceniono na agonalny. Ma na imię Otoz 🙂

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować osobom, które zatrzymały się wczoraj na pasie zieleni przy ul. Modlińskiej (Białołęka w kierunku Śródmieścia), a których to nie zdążyliśmy zapytać o numer telefonu. Jeśli to czytacie – napiszcie do nas w wiadomości prywatnej. Dziękujemy!

Pomóż nam ratować bezbronne zwierzęta. Wpłać darowiznę na nasze konto – 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 (bank BGŻ) z dopiskiem “NA RATUNEK”. W imieniu swoim i naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy!

Aktualności, Interwencje 6 czerwca 2018