Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals obchodzi dzisiaj swoje 17 urodziny! Dziękujemy, że jesteście z nami!

3 października 2001 roku powstało Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, które w ciągu tych kilkunastu lat działalności stało się dużą ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Przez kilkanaście lat działań udało się doprowadzić do tego, że w roku 2018 prowadzimy 10 schronisk i przytulisk dla zwierząt w całej Polsce (w Gdyni, Tczewie, Elblągu, Dąbrówce, Starogardzie Gdańskim, Oświęcimiu, Iławie, Sompolnie, Bojanie oraz jedno z niewielu w Polsce przytulisk dla zwierząt gospodarczych Rogate Ranczo znajdującego się w Bojanie k. Gdyni). Ponadto zbudowaliśmy siatkę 31 inspektoratów i oddziałów w całej Polsce, w których nasi oddani inspektorzy, najczęściej wolontariusze, którym nieobojętny jest los zwierząt, przeprowadzają interwencje w przypadkach niehumanitarnego traktowania.

W 2017 roku przeprowadziliśmy 5049 interwencji. W zeszłym roku dzięki naszym działaniom udało się uratować i znaleźć nowe domy dla 7959 zwierząt, w tym 5226 psów, 2561 kotów i 172 zwierząt innych gatunków. Ponadto złożyliśmy 112 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Uzyskaliśmy także, jako uczestnicy postępowań, 38 wyroków skazujących w stosunku do osób znęcających się nad zwierzętami.

Inspektorzy OTOZ Animals angażują się również w różnego rodzaju akcje edukacyjne. Stale prowadzimy spotkania w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, w ramach których uczymy dzieci miłości do zwierząt, licząc na to że kolejne pokolenia będą wykazywały się większą empatią w stosunku do tych najbardziej bezbronnych. W 2018 roku, nasz inspektorat w Zielonej Górze otworzył pierwszy w Polsce Uniwersytet Pierwszej Pomocy dla Zwierząt, gdzie organizuje spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Prowadzimy również coroczne ogólnopolskie akcje Pomóż zwierzętom przetrwać zimę, Adoptując mnie ratujesz mi życie, rezultatem których jest duża liczba adopcji oraz poprawa komfortu zwierząt w schroniskach, a także akcje: Zerwijmy łańcuchy, Jedenaste – nie porzucaj – zwracające uwagę na problem niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych. Angażujemy się i prowadzimy także różnego rodzaju protestu jak NIE dla uboju rytualnego, czy walkę o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Utrzymujemy również bieżące kontakty z polskimi i międzynarodowymi organizacjami o podobnym profilu działalności.

13 września br zorganizowaliśmy z Vivą, Otwartymi Klatkami, Fundacją Mondo Cane i innymi wielką demonstrację przeciwko braku zapowiedzianych zmian w ustawie o ochronie zwierząt i walczyliśmy m.in. o zakaz trzymania psów na łańcuchach, hodowli zwierząt futerkowych, uboju rytualnego i wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Manifestacja ta zgromadziła około 5000 osób !

Ratujemy i utrzymujemy zwierzęta głównie z darowizn i wpływów z 1%. Pozyskiwane dzięki Państwa życzliwości środki służą przede wszystkim modernizacji i utrzymaniu schronisk OTOZ Animals oraz ratowaniu życia skrzywdzonych zwierząt. Stale dążymy do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod naszą opiekę. Nie udałoby się to wszystko gdyby nie Państwo, osoby, którym los cierpiących zwierząt jest bliski. Dziękujemy !

Aktualności 3 października 2018