Interwencja w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach

30 kwietnia przeprowadziliśmy interwencję w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach należącym do Skarbu Państwa.

Jest to instytucja, która powinna świecić przykładem z zakresu chowu zwierząt gospodarskich (ok. 150 krów).

Na miejscu, razem z SORZ, policją, technikami kryminalistyki oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii ujawniliśmy zaniedbane cielęta, skrajnie wychudzone, z nieleczonymi chorobami i urazami takimi utrata racicy, utrata ogona a także zwłoki cieląt, które nie przeżyły takiego traktowania.

W wyniku przeprowadzonej kontroli, na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt, odebranych zostało 6 cielaków, którym pozostawienie w instytucie groziło pewną śmiercią.

Niestety, w stosunku do jednego z cielaków ze względu na jego tragiczną kondycję lekarz podjął decyzję o humanitarnej eutanazji.

Z interwencji wróciliśmy o 2:30. W dniu dzisiejszym nastąpi dalszy ciąg. Swoje działania śledcze kontynuuje także policja.

Materiał TVN na temat naszej interwencji:

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,jeden-cielak-bez-kopyta-drugi-bez-ogona-animalsi-w-instytucie-technologiczno-przyrodniczym,290054.html

Zbiórka na leczenie cielaczków:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/horror-w-falentach?fbclid=IwAR05vzVW-4B4W9yJcoF4s8MpUzSJKohPxwvkvbE6fIN4NxBOsaXPmEiB6bQ

Aktualności, Interwencje, Jesteśmy w mediach 1 maja 2019