Happening ze Świnką Hope “Szanuj mnie” 26.11.2013

Dziś nasi Inspektorzy brali udział w happeningu organizowanym przez CIWF Polska mającym na celu zwrócenie uwagi ludzi na warunki, w jakich trzymane są świnie na fermach przemysłowych. Zwierzęta stłoczone w małych zagrodach, stąpające po twardym podłożu bez żadnej ściółki. Ponadto przycinanie ogonów bez znieczulenia czy kojce porodowe, w których lochy nie są w stanie się nawet obrócić.

Aby rząd polski zauważył problem i podjął działania na rzecz wdrożenia Dyrektywy 2008/120/WE ustanawiającej minimalne normy ochrony świń, stworzono petycję “Szanuj Mnie”, którą podpisało już kilka tysięcy Polaków.

Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, a nie są obojętni na cierpienie zapraszamy do podpisania petycji online: change.org/szanujmnie

Pamiętajmy również, że jako ludzie mamy wybór i nie musimy być częścią tej machiny okrucieństwa, wybierając dietę wegetariańską lub wegańską, które – odpowiednio zbilansowane – zapewnią nam zdrowie na długie lata, a mogą też pomóc uniknąć niektórych chorób.

Zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy już do domu po całodniowym happeningu ze świnką Hope. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, a jeśli nie mieliście okazji być dzisiaj w centrum Warszawy i nie podpisaliście jeszcze naszej petycji, możecie to zrobić tu: change.org/szanujmnie.

Za zdjęcie dziękujemy Julicie Babeckiej. Resztę przygotowuje właśnie nasz fotograf, wrzucimy jutro.

Wielkie dzięki dla naszych wolontariuszy z OTOZ-u i nie tylko.

Akcje i incjatywy, Aktualności 28 listopada 2013