Gdy ludzie traktują szczeniaki gorzej niż niepotrzebne już, zużyte zabawki…

Poznajcie historię Bajki i Psotki. Psów, które w otoczeniu dzieci nigdy nie zaznały miłości. Kolejna interwencja.. widzimy małe dzieci bawiące się w piasku. Kilka metrów dalej znajduje się rozpadająca buda,a w niej świeżo upieczona mama. Trzy dni wcześniej urodziła 8 szczeniaków. Na dworze panuje upał, a ona leży skulona w rozpadającej się budzie. Zbliżając się do budy znajdujemy w trawie szczeniaki.Jak zabawki…

Mama nie ma dostępu do wody, zamiast pożywnej karmy w misce znajdujemy tylko stare kości. Suczka nie na pokarmu dla maluchów, ponieważ sama go nie dostawała. Właścicielka na pytanie dlaczego nie wysterlizowała Bajki, odpowiada,że to nie są jej pierwsze szczeniaki i ona nie ma czasu… Wszystkie dotychczasowych szczeniaków się pozbywała. Jak? Tego nigdy się nie dowiemy… Obok rozgrywa się drugi dramat. Suczka schowana jest w komórce,która dodatkowo zabezpieczona jest cegłami aby nie mogła wyjść. W środku zastaliśmy brud, smród i Psotkę, która czekała na lepsze jutro,które nie nie chodziło.. Jej świat zamknięty był w małej komórce. Dowiadujemy się,że Bajka również była tam przetrzymywana ale ze względu na fakt, że urodziła szczeniaki została przeniesiona bo suczki były wobec siebie bardzo agresywne.

Zarówno Bajka i Psotka nigdy nie były u weterynarza. Brak podstawowych szczepień, nie były odrobaczane, mają pchły. Na pytanie dlaczego psy są tak zaniedbane ciągle słyszymy: zabierajcie te głupie psy! Na co mi one ?! Sama problemy! Jak zabierzecie psy będę mogła wziąć normalnego psa. Właścicielka marzy o Yorku. Podczas wizyty u weterynarza dowiedzieliśmy się, że Bajka i Psotka są bardzo zapchlone i zarobaczone. Bajka ma zmiany skórne spowodowane brakiem higieny i jakiejkolwiek opieki weterynaryjnej. Dodatkowo jest wychudzona i niedożywiona. Psotka nie ma apetytu, ponieważ dotąd karmiona była odpadkami i starymi kośćmi.Bardzo prosimy o wsparcie finansowe,które pozwoli nam na wykonanie podstawowych badań i opiekę weterynaryjną. Dodatkowo potrzebujemy środków na dobrej jakości karmę i hotel dla Bajki aby mogła w spokoju dochodzić do siebie i opiekować się swoimi dziećmi .

Po opuszczeniu kliniki Psotka będzie polecała się do adopcji, natomiast za około 8 tygodni będziemy szukać domu dla szczeniaków i Bajki.

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje@otoz-warszawa.pl / 723-300-200
Obowiązuje procedura adopcyjna, zainteresowanych adopcją prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdc97tW5_xrbrBIhleDtkutpr84BGvNTqCGM7rnmasp8O_pwg/viewform

W imieniu Bajki i Psotki  DZIĘKUJEMY!

 

 

Adoptowane, Aktualności, Interwencje 21 sierpnia 2018