Eksplozja petardy w pysku i dramat psów!

Ostatnie 2 dni to intensywna praca 4 naszych inspektorów i wolontariuszy – asystowaliśmy fundacji Zielony Pies w bardzo trudnej interwencji. Dramat prawie 30stu psów, których symbolem jest jedna sunia, sunia której człowiek włożył do pyska eksplodująca petardę!!!

Trudności tej interwencji: czas, brak współpracy z właścicielem, ilośc cierpiących psów…i niestety opór ze strony policji, PIW i burmistrza Mszczonowa dotyczący współpracy i udzieleniu skutecznej pomocy zwierzętom. Nasz koordynator wielokrotnie interweniował prowadząc rozmowy zarówno z PIW, urzędnikami i prokuratorem.

Wśród odebranych psów jest sunia z 3 tygodniowymi szczeniakami, która zamiast do fundacji decyzja Urzędu Miasta trafiła do gminnego schroniska.

Warto abyście wiedzieli jak dokładnie przebiegała akcja w Mszczonowie. Jako organizacja występujemy o wyjaśnienia i wyciągnięcie konsekwencji do organów administracji publicznej. Będąc upoważnionymi przedstawicielami organizacji społecznej której statutowym celem jest ochrona zwierząt mieliśmy pełne prawo do uczestniczenia w interwencji, wejścia wraz policja do lokalu i zebrania materiałów dowodowych.

http://www.e-mszczonow.info.pl/gazeta/2017/XXI/profesjonalna_akcja_w_obronie_zwierzat.html

Aktualności, Interwencje 21 sierpnia 2017