Dulux

Dulux – pies artysta gotowy do adopcji!

Dulux, ze swoją aparycją i usposobieniem, wygrałby niejeden casting do reklamy! Jest wesoły, pełen energii i łagodny. Świetny przyjaciel, towarzysz do wspólnych zabaw i odpoczynku, tego obwarowanego głaskami i przytulaniem. Uwielbia uczestniczyć w życiu rodzinnym.

W swoim życiu nie ZMALOWAŁ nic złego, a skazano go na łańcuch, samotność i najprawdopodobniej przemoc.

Jest to psiak w typie Owczarka Nizinnego, kwalifikowanego do psów pasterskich. Oprócz pięknego wyglądu, rasa ta także ma swoje potrzeby. Psy w tym typie wymagają długich spacerów, eksploracji otoczenia, wędrówek w nowe miejsca oraz regularnego dbania o sierść, które skądinąd, bardzo lubi. Dulux to nie pies kanapowiec. Przez tyle lat wynudził się na łańcuchu, w samotności. Nowy dom powinien mu zrekompensować te lata zabawami (najlepiej węchowymi) i nauką nowych sztuczek (a psiak jest bardzo mądry). Obecny opiekun Duluxa pokazuje mu do czego służą zabawki, psie gadżety i na czym polega zabawa z człowiekiem. Psiak wyjątkowo szybko łapie o co chodzi, pokazując przy tym łagodność i miłość wobec opiekuna. Poranne, rytualne przytulanki to u Duluxa standard.

Inne psy i pozostałe zwierzęta nie robią wrażenia na Duluxie, ignoruje je. Lęka się nieco komunikacji miejskiej, ale w samochodzie dobrze się czuje. Goście i nieznajomi wzbudzają ciekawość, ale także ostrożność u psiaka. Potrzebuje chwili, aby się przekonać i zakumplować z nowymi ludźmi (zwłaszcza z panami).

Czego go kastracja i operacja przepukliny brzusznej. Czasem zdarza mu się kopulować z zabawkami, aby zredukować napięcie. Jesteśmy jednak przekonani, że po kastracji i pracy z tymczasowym opiekunem (przekierowanie wyładowania stresu na żucie, gryzienie, lizanie) wyeliminujemy tę strategie.

Jest bardzo cichym psem, nie wokalizuje, pozostaje spokojny sam w domu. Obowiązuje umowa adopcyjna.

Przebywa obecnie w DT w Warszawie, gdzie można go poznać . Więcej informacji u wolontariuszek: Kasia 577 268 245, Ilona 798 381 171

Psy do adopcji 5 lipca 2022