Dostaną drugą szanse?

Dostajemy zgłoszenie dotyczące gromady chorych psów na wsi pod Warszawą. Bez chwili wahania nasi Inspektorzy jadą na miejsce aby sprawdzić zgłoszenie. Na miejscu nasi Inspektorzy widzą około 6 psów latających luzem, przechodzących bez trudu przez płot, wpadających prosto pod koła rozpędzonych samochodów.

Podchodząc bliżej dostrzegają jeszcze dwa psy przypięte na bardzo krótkich łańcuchach do miejsc które przypominają budy. Niestety nikogo nie było na posesji. W rozmowie z osobą zgłaszającą nasi Inspektorzy dowiadują się że psy na łańcuchach to suki które regularnie są gwałcone przez stado latających luzem psów. Niestety jedynym rozwiązaniem tamtego dnia było zostawienie awizo z prośbą natychmiastowego kontaktu.

Przez parę dni nikt się nie odezwał… Nasi Inspektorzy, martwiąc się o stan zdrowia psiaków pojechali znów na miejsce, poprosili również o wsparcie Panią Sołtys aby towarzyszyła im w czasie interwencji.

Na szczęście tym razem ktoś był na posesji i była możliwość poznania lepiej sytuacji. Psy zmuszone były pić wodę z kałuży a łańcuchy miały mniej niż 2 metry. Właściciele otwarcie przyznali się do tego że nie radzą sobie z tak dużą ilością psów i niekontrolowanym rozmnażaniem. Nasi Inspektorzy zadecydowali że odbiorą dwa psy w najgorszym stanie psychicznym i fizycznym a w stosunku do reszty wydadzą zalecenia które muszą zostać spełnione. Dodatkowo wraz z Panią Sołtys udało nam się zorganizować sterylizację oraz kastrację dla zwierząt pozostawionych na posesji aby zapobiec dalszemu rozmnażaniu.

Odebrane psiaki to Kama i Alek (mamusia z cudownym, 4-miesięcznym szczeniakiem) które szukają teraz domu stałego gdzie będą miały szansę poznać świat od tej drugiej, lepszej strony.

Zebrane pieniążki pokryją koszty:

  • pierwszej wizyty u weterynarza (odrobaczenie, odpchlenie oraz zabezpieczenie przeciwko kleszczom) – 60zł
  • szczepienie przeciwko chorobom zakaźnym oraz wściekliźnie – ok. 200zł
  • specjalistyczną karmę aby matka wraz z synkiem mogli przybrać szybko na masie i uzupełnić niedobory witamin i minerałów – ok. 350zł
  • odpowiednią opiekę wraz z socjalizacją
  • kastrację oraz sterylizację jak tylko dojdą do pełnej sprawności – ok. 500zł

Bardzo dziękujemy za wpłaty! Każdy grosz się liczy abyśmy mogli wspólnie zmieniać świat czworonogów na lepszy!

Wpłaty można również dokonać bezpośrednio na nasze konto z dopiskiem – “Kama i Alek”, nasz nr konta: 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 (bank BGŻ)

 

Aktualności, Interwencje 20 września 2017