Ból i cierpienie….

Ból i cierpienie – tak można opisać życie suni przed operacją. Gdy nasi inspektorzy przybyli na posesję zastali sunię z otwierającym się i ropiejącym guzem listwy mleczne. Do tego sunia nie była nigdy szczepiona i odrobaczana. Musieliśmy działać natychmiast ratując życie.

Jeszcze tego samego dnia wykonaliśmy RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej, oraz kolejnego dnia badanie krwi. Na szczęście wszystkie badania wykluczyły możliwość przerzutów. Niezwłocznie poddaliśmy sunię operacji ratującej życie, poprzez usunięcie całej listwy mlecznej wraz ze sterylizacją – sunia miała już początki ropomacicza. Szew po operacji miał ponad pół metra długości.

Z uwagi na rozmiar rany po operacji, sunia przez kilka dni była pod stałą opieką weterynarza, który podawała jej regularnie środki przeciwbólowe i leki. Sunia bardzo dobrze zniosła operację i może cieszyć się nowym życiem. Dosłownie nowym, bo gdyby nie nasza natychmiastowa pomoc, nie przeżyła by zimy…

W raz z uratowanym kolejnym psim życiem pozostały długi do spłacenia. Jeżeli chcesz, abyśmy mogli dalej działać i pomagać zwierzętom wesprzyj zbiórkę dla suni i innych zwierząt, którym ratujemy życie. Pomagamy dzięki Twojej pomocy.

Darowiznę możesz wpłacić na dwa sposoby: 1. przez stronę https://pomagam.pl/soniazguzem lub bezpośrednio na konto: 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 (bank BGŻ), z dopiskiem “dla Soni”.

Aktualności, Interwencje 20 grudnia 2017