Akcja ratunkowa kota!

W czasie zabawy na festiwalu w Ostródzie doszła jeszcze spontaniczna akcje ratunkowa kota. Nasza Inspektorka która na szczęście była na miejscu usłyszała miauczenie kota zamkniętego w namiocie.  Właścicielka kota postanowiła zamknąć zostawić go samego i pójść na festiwal… czasem ludzie zaskakują nas swoim brakiem wyobraźni. Kot był przegrzany, jego stan był bardzo ciężki, ZIAJAŁ… Nasze Inspektorki natychmiast przeszły do działania – schłodziły kocinę i zaniosły do samochodu z klimatyzacją . Właścicielka została poproszona o opuszczenie festiwalu.

Kobieta była zaskoczona całą sytuacją, nieświadomie spowodowała cale zdarzenie tłumacząc się – “myślałam, że koty sapią tak jak psy”. Na szczęście kiciuś bezpieczny a właścicielka będzie na przyszłość wiedzieć że nie wolno tak postępować!

Bardzo często zagrożenie bezpieczeństwa bierze się z braku wiedzy… Nasi Inspektorzy nie mają wakacji, cały czas są na straży, walcząc o życie i zdrowie czworonogów! O to też prosimy Was, bądźcie czujni i od razu reagujcie aby nie doszło do tragedii! SZCZEGÓLNIE W TAKIE UPAŁY.

Aktualności, Interwencje 14 sierpnia 2017