14/01/07

Pomóż zmienić ich życie !!! Potrzebny Dom tymczasowy i stały !!!

1 lutego 2014r. inspektorzy OTOZ Animals podjęli interwencję w Warszawie . Po przybyciu na miejsce inspektorzy ujrzeli sukę w typie owczarka niemieckiego przypiętą do wielkiego – ciężkiego łańcucha obok budo podobnego schronienia. Suczka przestraszona, ale przyjacielsko nastawiona, wychudzona a po pierwszych pobieżnych oględzinach stwierdzamy też objawy odwodnienia. Z tej niby budy wydobywało się przeraźliwe piszczenie, znaleźliśmy tam przemarzniętego cztero tygodniowego szczeniaka, maluch schronił się w dołku wykopanym przez suczkę pod “budą” – widać, że w tym dołku spały by utrzymać ciepło.Szukamy drugiego szczeniaka, o którym było w zgłoszeniu interwencji. Od właściciela inspektorzy dowiedzieli się, że drugie szczenię umarło wcześniej nie wytrzymując silnego mrozu. Z przeprowadzonego wywiadu wynika, że o polepszeniu warunków bytowych, wizyty u weterynarza, szczepień czy zabraniu psów do domu nie ma mowy!

Decyzja mogła być tylko jedna – zabieramy zwierzęta. Uzgadniamy z właścicielem, że zrzeka się ich na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Warszawie. Jedziemy do zaprzyjaźnionej lecznicy weterynaryjnej tam pobierają krew do analizy, osłuchują, ważą i mierzą temperaturę naszym nowym podopiecznym.

Szczeniak, który dostał imię Pędzel z racji białego zakończenia ogonka jest zdrowy zaś suka, której były właściciel nadał imię “Łobuz” miała podwyższoną temperaturę. Oboje znalazły dom tymczasowy u inspektorów niestety jest problem, w domu są fretki, które sunia uznała za zagrożenie ( a może to już przejaw zazdrości). Potrzebny jest pilnie dom tymczasowy lub stały mile widziany dla obu psiaków.

Osoby, które zechcą pomóc nam odmienić ich los zapraszam do kontaktu telefonicznego 723-300-200. Można też pomóc wpłacając pieniądze na pokryci kosztów, badań, witamin oraz lepszej karmy dla suki, a potem dla małego.

Numer naszego konta: 21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 BGŻ z dopiskiem ” dla pędzelka i mamki “
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj  Klik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Interwencje 2 lutego 2014