Potrzebna PILNA pomoc dla szczeniąt

W ostatnim czasie zostaliśmy poproszeni o przeprowadzenie ciężkiej interwencji – tym razem towarzyszyła nam telewizja TVN. Kolejny raz mieliśmy do czynienia z przypadkiem poważnego zaniedbywania czworonogów oraz skrajnymi warunkami ich bytowania. To, co zobaczyliśmy na miejscu zszokowało nas, jednak nie z powodu stanu zwierząt, lecz ich liczby. Na posesji właścicieli znajdowało się około 100 psów, żyjących w chaosie i brudzie, ganiających się nawzajem lub uciekających. W każdym z zakamarków posesji można było dostrzec psa lub pięć, również z wnętrza domu i stodoły dobiegały nas odgłosy dziesiątek czworonogów. Pomocnej dłoni przy prowadzeniu interwencji użyczyli nam Sołtys wsi Solec, Burmistrz Góry Kalwarii oraz Policja z Góry Kalwarii.

W efekcie interwencji zostało odebranych 7 szczeniąt. Niestety ich stan był taki, że wszystkie musiały trafić do kliniki. Psiaki zostały przebadane, odrobaczone i odpchlone. Jeden z nich jest pogryziony przez starsze psy, walczy o życie. Będziemy poddany leczeniu, a to wiąże się z dużymi kosztami…

Pozostałe natomiast już teraz czekają na adopcję, nowy dom i dużo miłości. Jak widać na zdjęciach, psiaki są w rozmiarze S i nie powinny urosnąć większe niż do kolan.

Po więcej informacji w sprawie szczeniąt prosimy dzwonić lub pisać bezpośrednio do lecznicy Medicavet.

Kontakt do adopcji:

(22) 403 22 55
+48 531 22 55 33
vet@medicavet.pl

Interwencje 16 września 2014