Obywatele składają projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt! STOP ŁAŃCUCHOM, PSEUDOHODOWLOM I BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT

Przedstawiciele obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej “STOP ŁAŃCUCHOM, PSEUDOHODOWLOM I BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT” złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zawierający wiele postulatów mających poprawić ochronę zwierząt domowych w Polsce.

Od 27 lat w Polsce obowiązuje wadliwe prawo o ochronie zwierząt, dlatego:

  • Od ponad 15 lat z rąk oprawców ratujemy tysiące maltretowanych zwierząt,
  • Od ponad 15 lat próbujemy zerwać psie łańcuchy,
  • Od ponad 15 lat likwidujemy mordownie, nazywane schroniskami,
  • Od ponad 15 lat walczymy o zmianę prawa dla zwierząt,
  • Od ponad 15 lat polski Parlament nie słyszy naszego głosu.
  • Po 15 latach mamy dość !!!

Po 15 latach przygotowaliśmy nowelizację prawa, która w końcu poprawi byt milionów zwierząt. Nasza inicjatywa to wynik wielomiesięcznej pracy i nadzieja dla tysięcy zwierząt. Pragniemy, aby zwierzęta w naszym kraju miały dobre prawo, które je ochroni. Czas wyeliminować patologie, okrucieństwo i bestialstwo ludzi wobec zwierząt. Nasz projekt to odpowiedź na ogromne społeczne zapotrzebowanie poprawy losu zwierząt.

Polacy mają dość widoku psów na łańcuchach, tysięcy bezdomnych czworonogów w schroniskach i „produkcji” psów i kotów na wielką skalę w pseudohodowlach. Polacy chcą, aby sprawcy znęcania się i zabijania zwierząt ponosili adekwatne, wyższe niż dotychczas kary. Obowiązkowe czipowanie, psów, lepsze schroniska i kastracje to zapobieganie bezdomności, która, na tle innych krajów Unii Europejskiej, w Polsce jest zatrważająca. Czas, aby Polacy zabrali głos.

Zapraszamy na konferencję prasową inicjującą obywatelską inicjatywę na rzecz zmiany Ustawy o ochronie zwierząt, która odbędzie się w Sejmie RP, 22 maja 2024 r., o godz. 13:00.


www.prawadlazwierzat.pl

Akcje i incjatywy, Aktualności, Prawa zwierząt 22 maja 2024