Jaki spacer najbardziej lubi Twój pies?

Wielu właścicieli psów, którzy mieszkają w domach z ogrodem zapominają o tym, jak ważnym elementem dla naszego pupila jest spacer. Mimo posiadania dużego ogrodu powinniśmy regularnie zabierać nasze czworonogi na urozmaicone i długie spacery.

Spacer dla naszego przyjaciela nie jest jedynie okazją do załatwienia swoich potrzeb, ale przede wszystkim pozwala na obserwację i odkrywanie nowych terenów oraz zapoznanie z innymi czworonogami.

Zatem jak powinien wyglądać spacer, który zaspokoi wszystkie potrzeby psa? Poza krótkimi wyjściami „za potrzebą”, powinniśmy udać się na dłuższą wędrówkę (najlepiej 1-2 godzinną). Długość oraz intensywność aktywności należy dopasować do wieku, stanu zdrowia i kondycji. Najbardziej atrakcyjne dla psiaka będzie wyjście w miejsce gdzie będzie mógł swobodnie pobiegać.

Jeśli chcesz, żeby wspólne wyjście było ciekawe, zapewnij futrzakowi miejsce, w którym będzie mógł powęszyć, a także bezkarnie kopać w ziemi. Warto takie wyjście uzupełnić treningiem, który przypomni zwierzakowi o dyscyplinie.

Pamiętaj, aby zabierać psiaka w różne miejsca, do parku, nad rzekę, na łąkę, do lasu – tak, aby mógł cały czas odkrywać coś nowego!

Najważniejsze – na spacerze skup się na psie. Poświęć mu całą swoją uwagę, a jeśli lubi zabawki, pobaw się z nim lub porzucaj mu kijka lub piłkę.

Aktualności 30 czerwca 2023